Lyžiarske strediská

Orava nezaostáva ani pri ponuke pre milovníklov zimných športov. Z najznámejších lyžiarskych stredísk možno spomenúť Spálenú, Janovky, či Milotín, ktorými sa pýši Zuberec.

Janovky

Lyžiarske stredisko poskytujúce ideálne podmienky na lyžovanie pre celú rodinu. Je možné využiť lyžiarsku aj snowboardovú školu. Lyžuje sa na troch vlekoch na mechanicky udržiavaných svahoch. K dispozícii je aj baby vlek pre najmenších.

Počet vlekov: 4
Baby vlek: 1
Dĺžka tratí spolu: 4,5 km
Základná stanica: 750 m.n.m
Vrcholová stanica: 955 m.n.m

Milotín

Vhodný najmä pre začiatočníkov a rodiny s deťmi. Pre návštevníkov sú pripravené služby servisu a požičovne výstroja, lyžiarska a snowboardová škola a lyžiarska škôlka.

Počet vlekov: 5
Baby vlek: 1
Dĺžka tratí spolu: 3 km
Základná stanica: 761 m.n.m
Vrcholová stanica: 986 m.n.m

Spálená

Na Spálenej sa vybláznia všetky kategórie. Od začiatočníkov až po náročných lyžiarov. Nezabúda sa ani na snowboardistov. K dispozícii je tiež inštruktor lyžovania aj snowboardingu.

Počet vlekov: 4
Baby vlek: 1
Dĺžka tratí spolu: 5 km
Základná stanica: 1030 m.n.m
Vrcholová stanica: 1454 m.n.m

Všetky tri lyžiarske strediská samozrejme ponúkajú aj večerné lyžovanie.

Nižná nad Oravou

Lyžovanie vo výške 860 m n.m. ponúka možnosti pre náročných lyžiarov, ale aj pre najmenších, ktorí využijú detský vlek. Nesmieme zabudnúť na bežecké trate, ktoré sú tiež veľmi využívané.

Počet vlekov: 3
Baby vlek: 1
Dĺžka tratí spolu: 3,5 km
Základná stanica: 596 m.n.m
Vrcholová stanica: 850 m.n.m

Toto lyžiarske stredisko žije aj v lete. Na svahu kde sa v zime lyžuje, si v letnom období môžete vyskúšať adrenalínovú jazdu na terénnych minikárach. Na tento zážitok nikdy nezabudnete a isto sa s ním podelíte so svojimi priateľmi.

Racibor v Oravskom Podzámku

Sedem kilometrov zjazdoviek, už to značí o niečom, na čo sa môže každy tešiť. Areál pre snowboardistov, dva vleky, sedačková lanovka, detský vlek. V tomto lyžiarskom stredisku sa nachádza naozaj všetko.

Počet vlekov: 4
Baby vlek: 1
Dĺžka tratí spolu: 7 km
Základná stanica: 522 m.n.m
Vrcholová stanica: 759 m.n.m

Kubínska Hoľa

Nech je počasie akékoľvek, leto, či zima, vždy sa nájde niečo, pre čo sa oplatí prísť. V zime to je výborná lyžovačka pre celú rodinu, v lete zase možnosť cykloturistiky a turistiky do prírody.

Počet vlekov: 8
Baby vlek: 1
Dĺžka tratí spolu: 14 km
Základná stanica: 720 m.n.m
Vrcholová stanica: 1396 m.n.m

Nezáväzná rezervácia

Užitočné informácie

Kontakty
Cenik
Ubytovací poriadok